Menu

Jen v Praze je dvanáct uzavřených automatových klubů

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Podle všech náznaků to vypadá, že se ilegálního hazardu Česká republika patrně jen tak nezbaví, nakonec jenom v Praze v těchto dnech odhalili státní úředníci (jmenovitě jde o Specializovaný finanční úřad Praha) celých dvanáct podniků, kde byl provozován vysloveně načerno.

Výherní automaty

Jako by to snad ani nebylo málo, celé desítky kvízomatů (zařízení vychytrale kombinujících vědomostní a výherní soutěžení – opět nelegálně pochopitelně) byly nalezeny v restauracích po celé Praze a v Moravskoslezském kraji.

Tisícovka adres prověřena

Úřady se v těchto dnech skutečně činily. Jinak nelze z naší strany okomentovat onen fakt, že během posledních čtrnácti dnů prověřily více jak tisíc adres. A jejich vytrvalá snaha samozřejmě nemohla nebýt korunována úspěchem, jak se neopomněla pochlubit mluvčí úřadu Petra Petlachová: „Výsledkem kontroly bylo odhalení 12 provozoven na území hlavního města Prahy, provozovaných jako ,uzavřené kluby‛ pod záštitou občanských sdružení.“

V těchto soukromých klubech bylo celkem zajištěno na patnáct nelegálních hracích automatů (typu „kvízomat“). Ale objevily se mezi tím vším prý i nějaké ty elektronické rulety nebo nenahlášené offline výherní automaty tradiční. A tím věci stále nekončí – celých padesát kvízomatů bylo nalezeno v restauracích. Na první pozici se zde umístila Praha, ale ani Moravskoslezský kraj na tom prý nebyl s jejich počtem nikterak zanedbatelně.

A musíme si v této souvislosti určitě zdůraznit (či spíše připomenout to, co jsme již o věci psali jinde) i to, že Policie zavítala i do Českých Budějovic, kde se jí podařil zásah nad jiné tučný. Čítal totiž rovnou přes dvě stovky kvízomatů najednou.

Co jsou to vlastně ty „Kvízomaty“?

Drsný hazard je tady smíchán s dokonale triviálními znalostními testy. Provozovatelé se tak snaží obejít zákon, jelikož pak se to jeví, jako že hráč opravdu vyhrál díky svým znalostem a nikoliv kvůli štěstěně. Ministerstvo financí ČR ale s tímto samovolně se rozšířivším výkladem ani náhodou nesouhlasí. Viz komentář našeho ministra financí k věci: „Stát touto aktivitou přichází o nemalé daňové příjmy. K boji s nelegálním hazardem využijeme veškeré dostupné nástroje.“

Uzavřený hazardní kruh bez konce

Nakonec tedy nastalo přesně to, co předpověděli provozovatelé oficiálního hazardu a jeho příznivci obecně, jenž ho nevidí jako absolutní zkázu lidstva (podobně jako třeba takové drogy). Ilegální herny přibývají a budou přibývat samozřejmě tím více, čím více stát (a potažmo i místní samosprávy měst, městeček a vesnic) věci bude zakazovat a omezovat.

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře