Menu

Jen v Praze je dvanáct uzavřených automatových klubů

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Podle všech náznaků to vypadá, že se ilegálního hazardu Česká republika patrně jen tak nezbaví, nakonec jenom v Praze v těchto dnech odhalili státní úředníci (jmenovitě jde o Specializovaný finanční úřad Praha) celých dvanáct podniků, kde byl provozován vysloveně načerno.

Výherní automaty

Jako by to snad ani nebylo málo, celé desítky kvízomatů (zařízení vychytrale kombinujících vědomostní a výherní soutěžení – opět nelegálně pochopitelně) byly nalezeny v restauracích po celé Praze a v Moravskoslezském kraji.

Tisícovka adres prověřena

Úřady se v těchto dnech skutečně činily. Jinak nelze z naší strany okomentovat onen fakt, že během posledních čtrnácti dnů prověřily více jak tisíc adres. A jejich vytrvalá snaha samozřejmě nemohla nebýt korunována úspěchem, jak se neopomněla pochlubit mluvčí úřadu Petra Petlachová: „Výsledkem kontroly bylo odhalení 12 provozoven na území hlavního města Prahy, provozovaných jako ,uzavřené kluby‛ pod záštitou občanských sdružení.“

V těchto soukromých klubech bylo celkem zajištěno na patnáct nelegálních hracích automatů (typu „kvízomat“). Ale objevily se mezi tím vším prý i nějaké ty elektronické rulety nebo nenahlášené offline výherní automaty tradiční. A tím věci stále nekončí – celých padesát kvízomatů bylo nalezeno v restauracích. Na první pozici se zde umístila Praha, ale ani Moravskoslezský kraj na tom prý nebyl s jejich počtem nikterak zanedbatelně.

A musíme si v této souvislosti určitě zdůraznit (či spíše připomenout to, co jsme již o věci psali jinde) i to, že Policie zavítala i do Českých Budějovic, kde se jí podařil zásah nad jiné tučný. Čítal totiž rovnou přes dvě stovky kvízomatů najednou.

Co jsou to vlastně ty „Kvízomaty“?

Drsný hazard je tady smíchán s dokonale triviálními znalostními testy. Provozovatelé se tak snaží obejít zákon, jelikož pak se to jeví, jako že hráč opravdu vyhrál díky svým znalostem a nikoliv kvůli štěstěně. Ministerstvo financí ČR ale s tímto samovolně se rozšířivším výkladem ani náhodou nesouhlasí. Viz komentář našeho ministra financí k věci: „Stát touto aktivitou přichází o nemalé daňové příjmy. K boji s nelegálním hazardem využijeme veškeré dostupné nástroje.“

Uzavřený hazardní kruh bez konce

Nakonec tedy nastalo přesně to, co předpověděli provozovatelé oficiálního hazardu a jeho příznivci obecně, jenž ho nevidí jako absolutní zkázu lidstva (podobně jako třeba takové drogy). Ilegální herny přibývají a budou přibývat samozřejmě tím více, čím více stát (a potažmo i místní samosprávy měst, městeček a vesnic) věci bude zakazovat a omezovat.

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Kategorie online automatů zdarma

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře