Menu

Další město přistoupilo k výrazné regulaci hracích automatů

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Tentokrát se jedná o městečko Mnichovo Hradiště, z něhož sice hazard tak úplně a zcela nezmizí, ovšem dozná tu mimořádné regulace v rámci místní nově platné vyhlášky. Jak to tak na podobných akcích bývá, střet všech názorových stran trval dlouho, ovšem nakonec ji přece jen podpořilo rozhodujících třináct z místních zastupitel.

Výherní automat

Co regulace hazardu přinese občanům?

Je to poměrně prosté – místní výherní automaty zde sice pořád zůstanou, ale zkrátka mohou nadále fungovat pouze na místech vysloveně k tomu specifikovaných vyhláškou. A její pravidla jsou relativně velmi omezující: tak v prvé řadě se žádná z heren nesmí nalézat do dvou set metrů od místního Masarykova náměstí + do padesáti metrů od dalších důležitých lokálních objektů a areálů (typu nádraží, kina, knihovna, dětská hřiště, sportoviště, …).

Není náhoda, že tyto podmínky zde splňují pouze tři podniky. Přímo místní starosta Ondřej Lochman (uskupení Žijeme pro Hradiště) se nechal slyšet s tímto proslovem: „Pokud bychom někdy v budoucnu chtěli povolit na území města další hernu, můžeme, ale musíme dodržet tato nastavená pravidla. Pakliže by se tak nestalo, ministerstvo vnitra může vyhlášku prohlásit za neplatnou.“

Co si o vyhlášce myslí státní orgány?

Během jednání o celé věci byl ze strany některých zástupců vznesen dotaz, jak je na tom vlastně tato (tehdy ještě chystaná) vyhláška s legalitou a tedy i platností. Nebylo ale třeba, jelikož jak Úřad na ochranu hospodářské soutěže, tak i Ministerstvo vnitra na ní prý neshledali ani těch nejmenších problémů.

Poměrně dost z místních politiků je ovšem proti ní

Relativně mnoho z účastníků jednání vyhláškou nebylo nijak nadšeno. Tak kupříkladu takový Pavel Paclt, na její adresu promluvil pro změnu takto: „Mně se vyhláška nelíbí. Byl jsem proti a budu i nadále. Ani s těmi pravidly úplně nesouhlasím.“

Ani se tomu nechce věřit, ale je tomu opravdu tak – paradoxně četných námitek se vyhláška dočkala i ze strany lidí, jenž prosazují úplné zakázání hazardu. Jak je totiž vidět, smířit se pouze s omezením bylo pro některé ze zastupitelů nemožné – třeba takového Václava Haase: „To mi přijde jako zásadní obrat názoru zastupitelů a úplně mu nerozumím. Z toho důvodu nejsem ochotný pravidla podpořit, protože otevírají možnost k dalšímu nárůstu.“

A prostor pro vyjádření musíme dát dozajista i Miroslavu Smutnému z opozičního Sdružení nezávislých kandidátů za Mnichovo Hradiště: „Můj postoj je stále stejný již několik let. Jsem pro celoplošný zákaz. Názor jsem nezměnil ani v souvislosti s novou vyhlášku. Pokud jsme vyčlenili území města, kde herny být nesmí, zároveň vyhláška v podstatě říká, kde být mohou, pokud splní všechna obecná zákonná pravidla, nemohu se zbavit dojmu, ale připomíná mi to přísloví o vlku a koze.“

Jak je na tom Mnichovo Hradiště s hazardem nyní?

V městečku Mnichovo Hradiště je nyní v provozu přesně dvacet devět hracích automatů a sedmačtyřicet terminálů. A z jejich provozu mimochodem plyne do městské kasy co rok pěkných tři a půl milionu korun (jak ovšem tento nemalý příjem nahradit, to jsme se již ale od bijců hazardu a automatů samozřejmě nedočkali, že ano…).

Co se týče blízkého budoucna, tak od 1. ledna 2016 zde čekají jak milovníky výherních automatů, tak i hazardu obecně četné nepříjemné změny. Jako třeba nemožnost zahrát si od neděle do čtvrtka od 2 do 18 hodin a od ptáku do soboty od 3 do 18 hodin.

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Kategorie online automatů zdarma

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře