Menu

Znáte všechny druhy automatů?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Výherní automaty jsou nejpopulárnější a nejoblíbenější kasino hry. Znáte všechny?

Historie výherních automatů

První automaty se objevily na přelomu 19. a 20. století v obchodech s alkoholem a tabákem. Později se rozšířily do kamenných kasin. V dnešní době známe automaty v podobě skříně s displejem a ovladači na výstupu čelní stěny. Automaty umožňují hru za peníze a u nás jsou nejčastěji umisťovány do heren, kasin i restaurací. Hráči si můžou také vychutnat hru na internetu, ať už za peníze nebo bez nich.

Obrázek původních offline automatů

Původní podoba automatů

Legislativa upravující hru

V České republice upravuje legislativu v oblasti výherních automatů loterijní zákon Ministerstva financí. Každý výherní automat umístěný do herny nebo kasina je spojen s registračním poplatkem. Z čistého zisku provozovatel výherních automatů odvádí daň z příjmu.

Výhry na hracích automatech

Možné výhry na hracích automatech určuje Ministerstvo financí a jsou pevně dány. Automaty mají proto předem nastavené procento sázek, které se vrací formou výher hráčům. Každý typ výherního automatu má jiné procento výhernosti, obvykle je to rozmezí vyplacených peněz z přijatých sázek mezi 84 a 97 %. Toto rozmezí je nastaveno dlouhodobě, proto je možné, že automat bude výrazně v plusu či naopak v minusu, záleží na aktuální situaci.

Druhy automatů

Herních automatů je celá řada typů, existují tři základní, od kterých se odvíjejí ostatní:

Klasický mechanický hrací automat, digitální automat s dotykovou obrazovkou a videoloterijní terminál.

Klasický mechanický hrací automat

Hrací automat - mechanický

Hraní na mechanickém automatu

Výherní hrací přístrojmechanický základ a jeho nejdůležitější součástí jsou válce. Nejčastější jsou automaty třípětiválcové. Tyto válce se po stisknutí tlačítka roztočí a po uplynutí času se zastaví. Zastaví-li se symboly na válci v pozici s výherní kombinací symbolů (obvykle se jedná o 3 stejné symboly umístěné ve vodorovné či úhlopříčné poloze), dojde k vyplacení výhry. Ta závisí na výšce sázky a pravděpodobnosti s možnou výherní kombinací.

Digitální hrací automaty

Digitální hrací automat pracuje na stejném principu jako klasický mechanický hrací automat. Díky digitalizaci obsahuje více možností, širší nabídku her a je tedy pro uživatele mnohem atraktivnější a zábavnější.

Videoloterijní terminály

Patří bezpochyby k nejrozšířenějším a nejoblíbenějším výherním automatům na českém trhu. Postupně vytlačují starší mechanické varianty. Podobají se digitálním automatům, na rozdíl od nich jsou zapojeny do širší sítě, a proto mají v nabídce více her a dávají možnost vyhrát vyšší částku. Nejčastěji ve formě jackpotů, které se střádají z celé sítě.

Online výherní automaty

Současnost přeje on-line kasinům, která nabízejí on-line výherní automaty. Díky tomu hráči mohou hrát kdekoli a kdykoli. Jejich popularita stále více stoupá. On-line automaty fungují na stejném principu jako klasické.

 

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Jeden komentář

  1. ernes sandor napsal:

    se mi to libi

Kategorie online automatů zdarma

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře