Menu

Zlín bude mít nadále jen pětašedesát hazardních heren

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Co nového na „automatové“ frontě na Moravě? Klid zde určitě není… Ve městě Zlín poklesne po zavření hazardních heren v centru města jejich počet přesně na pětašedesát kousků. A i objem přístrojů zde se nacházejících tímto přirozeně bude rapidně zredukován toliko na sedm stovek výherních automatů (asi tak polovička nynějšího množství, jenž tu bylo před přijetím místní obecně závazné vyhlášky usilující o potlačení hazardu v roce 2012).

Výherní automat

Z centra Zlína zmizí veškeré herny za státního dohledu

Uzavření heren v centru Zlína se dotkne v úhrnu šestice heren vybavených několika desítkami výherních automatů. Dvě uzavřené nadále již jsou, no a u těch, co zůstaly, tak tam radnice uplatní ukončení zakázaných her a to samozřejmě prostřednictvím Ministerstva financí ČR, které všem zúčastněným podnikatelům odebere licence.

Náměstek primátora Ondřej Běták (osoba místní hazard dlouhodobě řešící) se k tématu pochlubil: „Někteří z nich požádali o udělení výjimky, na jejímž základě by mohli v centru podnikat dál. Všechny jsme zamítli. Do centra, které je nejvíce navštěvované, tyto podniky nepatří.“

Další města následují příkladu Zlína

A další věc bezesporu maximálně nemilá pro všechny fajnšmekry přes tradiční výherní automaty. Zlín zdaleka nebude (a ani již není dnes) přirozeně jediný, kdo se vydá se svými předpisy touto cestou. Jeho přístup se totiž rozhodla použít hned řada měst, městeček a obcí jiných. Tak třeba kupříkladu taková Mladá Boleslav. Tam místní zastupitelé odhlasovali nedávno vyhlášku dotýkající se uzavření dvojice lokálních heren. A pak se přidal taktéž s regulací i Olomouc (a to již v roce 2014, podotýkáme), což je i období, odkdy zde začal rapidně klesat počet heren (nejprve ze sto a dvanácti na sedmapadesát, ale odhadujeme, že další poklesy budou co nevidět následovat…). A aby to stále nebylo málo, stejným směrem se vydala ve svých předpisech i Plzeň s protihazardní vyhláškou platnou již od roku 2013. Ta mimochodem snížila počet míst dostupných k provozování hazardu z dřívějších téměř tří stovek na nevysokých sto a dvacet dnes.

A jistě není třeba ani zdůrazňovat, že se většina měst nespokojila s pouhou a prostou regulací hazardu, ale navíc i přihodila mocné ořezání práv hazardních provozen nadále existujících. Tak třeba zakazují se v nich blikající reklamy s jackpoty (nebo progresivními jackpoty), jakékoliv zdůrazňování hráčské motivace v podobě první hry zadarmo, bonusové benefity ke hře zdarma apod.

Ve Zlíně jsme s hazardem začali, takže ve Zlíně i s hazardem dnes skončíme

Ale vraťme se na závěr opět ke Zlínu. Tam již nadále platná aktuální městská vyhláška samozřejmě zakazuje jakékoliv další případné budoucí navyšování počtu heren v centru města. Žádat za této konstelace o výjimky se jeví jako naprostá ztráta času, obáváme se… A tuto teorii potvrzuje i Daniel Novák z Odboru právního magistrátu, jenž k věci dodal: „Vyhláška také neumožňuje vznik nových heren na jiných místech náhradou za zrušené herny z centra města.“

Co se týče dalších zlínských „hazardně pozitivních lokalit“ ležících mimo centrum města, tak zde je možno prozatím herny provozovat, ale to jen za splnění nesčetných přísných podmínek (namátkou vybíráme z mnoha – jejich provoz tady třeba v žádném případě nesmí ničit noční klid a pořádek).

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Kategorie online automatů zdarma

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře