Menu

Z centra Zlína mizí herny s výherními automaty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Příznivci offline hazardu a konkrétně všech mechanických výherních automatů to mají stále těžší prakticky ve všech částech naší republiky. Míst, kde se mohou v relativním poklidu věnovat své zálibě je stále méně a méně, jelikož jsou dnes stejně stíhanou menšinou jako třeba kuřáci. Pokud budou věci i nadále postupovat tímto směrem, brzy se všichni fandové hazardu sejdou jedině v online formě. Dnes bude řeč o Zlínu, jelikož právě zde se opět dějí velké věci. A jaké?

Náměstí Míru ve Zlíně

Z centra Zlína mizí výherní automaty. Vytlačuje je městská vyhláška, která je na náměstí Míru a jeho okolí od června zakazuje. Část provozovatelů je už sama odpojila, u zbylých dosáhne radnice ukončení zakázaných her prostřednictvím Ministerstva financí ČR. To podnikatelům na základě podnětu magistrátu odebere v zahájených správních řízeních licence na přístroje, což je standardní a Ústavním soudem potvrzený postup i v případě jiných obcí, které provoz her regulují.

Do věcí se již aktivně vložila i místní radnice

Konec výherních automatů v centru Zlína připravuje radnice dlouhodobě. Na nutnost ukončit jejich provoz upozornila podnikatele v březnu. Zároveň jim oznámila, že pokud tak sami neučiní, zašle podnět ministerstvu financí. „Ministerstvo jsme o svém postupu informovali a máme přislíbenou součinnost v dalších krocích,“ sdělil náměstek primátora Ondřej Běták, který se problematikou hazardu dlouhodobě zabývá.

Ke kontrolám podniků v centru Zlína, ve kterých se výherní automaty nacházely nebo nacházejí, došlo hned počátkem června. „Zjišťovali jsme, zda k ukončení provozu herních zařízení došlo či nikoli. V případech, kdy se tak nestalo, byla pořízena fotodokumentace stavu v hernách, která bude v nejbližších dnech odeslána ministerstvu financí s žádostí o zahájení příslušných kroků,“ sdělila Kateřina Pešatová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče magistrátu, do jehož kompetencí výherní automaty patří.

Ukončit provoz zakázaných herních zařízení musí v centru celkem šest heren s desítkami výherních automatů. Provozovatelé některých z nich letos požádali radu města o udělení výjimky, na jejímž základě by mohli v centru podnikat dál. „Všechny jsme zamítli a trváme na dodržování vyhlášky. Tyto podniky do centra Zlína nepatří a chceme, aby odsud s konečnou platností zmizely,“ konstatoval Ondřej Běták.

V dalších částech města budou zbývající herny fungovat jen na základě výjimek a za splnění přísných podmínek. Například provoz nesmí rušit noční klid a veřejný pořádek, na provozovně nesmí být umístěny poutače, reklamy, nápisy či žádná světelná upozornění, nepřípustné jsou i informace o jiných herních benefitech, třeba o první hře zdarma atd.

Vyhlášku potlačující hazard ve Zlíně přijalo zastupitelstvo v roce 2012, kdy tato již tehdy s okamžitou účinností zamezila navyšování celkového počtu heren na území města. Od té doby počet automatů trvale klesá. Z původních cca čtrnácti set jich je v současnosti méně než polovina. Pro ukončení provozu zakázaných her v centru města bylo vyhláškou stanoveno tříleté přechodné období, které skončilo letos v květnu. „V souvislosti s tím očekáváme další pokles celkového počtu automatů, neboť vyhláška již neumožňuje vznik nových heren na jiných místech náhradou za zrušené herny z centra města“ konstatoval Daniel Novák z Odboru právního magistrátu.

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře