Menu

Z centra Zlína mizí herny s výherními automaty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Příznivci offline hazardu a konkrétně všech mechanických výherních automatů to mají stále těžší prakticky ve všech částech naší republiky. Míst, kde se mohou v relativním poklidu věnovat své zálibě je stále méně a méně, jelikož jsou dnes stejně stíhanou menšinou jako třeba kuřáci. Pokud budou věci i nadále postupovat tímto směrem, brzy se všichni fandové hazardu sejdou jedině v online formě. Dnes bude řeč o Zlínu, jelikož právě zde se opět dějí velké věci. A jaké?

Náměstí Míru ve Zlíně

Z centra Zlína mizí výherní automaty. Vytlačuje je městská vyhláška, která je na náměstí Míru a jeho okolí od června zakazuje. Část provozovatelů je už sama odpojila, u zbylých dosáhne radnice ukončení zakázaných her prostřednictvím Ministerstva financí ČR. To podnikatelům na základě podnětu magistrátu odebere v zahájených správních řízeních licence na přístroje, což je standardní a Ústavním soudem potvrzený postup i v případě jiných obcí, které provoz her regulují.

Do věcí se již aktivně vložila i místní radnice

Konec výherních automatů v centru Zlína připravuje radnice dlouhodobě. Na nutnost ukončit jejich provoz upozornila podnikatele v březnu. Zároveň jim oznámila, že pokud tak sami neučiní, zašle podnět ministerstvu financí. „Ministerstvo jsme o svém postupu informovali a máme přislíbenou součinnost v dalších krocích,“ sdělil náměstek primátora Ondřej Běták, který se problematikou hazardu dlouhodobě zabývá.

Ke kontrolám podniků v centru Zlína, ve kterých se výherní automaty nacházely nebo nacházejí, došlo hned počátkem června. „Zjišťovali jsme, zda k ukončení provozu herních zařízení došlo či nikoli. V případech, kdy se tak nestalo, byla pořízena fotodokumentace stavu v hernách, která bude v nejbližších dnech odeslána ministerstvu financí s žádostí o zahájení příslušných kroků,“ sdělila Kateřina Pešatová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče magistrátu, do jehož kompetencí výherní automaty patří.

Ukončit provoz zakázaných herních zařízení musí v centru celkem šest heren s desítkami výherních automatů. Provozovatelé některých z nich letos požádali radu města o udělení výjimky, na jejímž základě by mohli v centru podnikat dál. „Všechny jsme zamítli a trváme na dodržování vyhlášky. Tyto podniky do centra Zlína nepatří a chceme, aby odsud s konečnou platností zmizely,“ konstatoval Ondřej Běták.

V dalších částech města budou zbývající herny fungovat jen na základě výjimek a za splnění přísných podmínek. Například provoz nesmí rušit noční klid a veřejný pořádek, na provozovně nesmí být umístěny poutače, reklamy, nápisy či žádná světelná upozornění, nepřípustné jsou i informace o jiných herních benefitech, třeba o první hře zdarma atd.

Vyhlášku potlačující hazard ve Zlíně přijalo zastupitelstvo v roce 2012, kdy tato již tehdy s okamžitou účinností zamezila navyšování celkového počtu heren na území města. Od té doby počet automatů trvale klesá. Z původních cca čtrnácti set jich je v současnosti méně než polovina. Pro ukončení provozu zakázaných her v centru města bylo vyhláškou stanoveno tříleté přechodné období, které skončilo letos v květnu. „V souvislosti s tím očekáváme další pokles celkového počtu automatů, neboť vyhláška již neumožňuje vznik nových heren na jiných místech náhradou za zrušené herny z centra města“ konstatoval Daniel Novák z Odboru právního magistrátu.

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Kategorie online automatů zdarma

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře