Menu

Tábor možná opět povolí výherní automaty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Není to až tak dávno, co se v Táboře rozhodli místní radní, že bude nejlepší pro město i jeho obyvatele, když se zde hazard v centru města zcela zakáže. A konkrétně tu máme samozřejmě na mysli v první řadě zákaz výherních automatů v centru Tábora. Jak se ale dnes dozvíme, výherní automaty by se tady snad i mohly opět brzy objevit, jelikož jeden typ z místních podnikatel totiž možná co nevidět dostane lákavou povolenku – mělo by přitom jít o čtyři hotely.

Výherní automaty v herně

Oněmi čtyřmi hotely, kterých se celá tato věc dotkne, jsou podniky Nautilus, Dvořák, Palcát a U Drsů. Připomínáme, že dosavadní zde platná aktuální vyhláška vykazuje hrací automaty jak z centra, tak i z okolí všech místních nádraží (autobusových i vlakových) a samozřejmě také od jakékoliv blízkosti škol. Hotel Palcát nicméně již tehdy přispěchal se svojí žádostí o výjimku z důvodu svého poněkud nešťastného umístění poblíž místa zákazu.

Táborské hotely chtějí výjimku

Ředitel hotelu Palcát Jiří Jeníček má ve věcech jasno: „Všude ve světě je kasino či herna vždy propojeno se zařízeními hotelového typu. Současná vyhláška byla šitá na míru některým nájemným nemovitostem, které z toho doteď profitují a jsou i v centru. Pro nás jako pro hotel je to výpadek 15 až 20 procent tržby, kdy specifická klientela dává přednost jinému hotelu, který si tento druh zábavy udržel.“

A posléze se ještě nechal slyšet v tom duchu, že doufá, že město přehodnotí svoji původní verzi návrhu. A bude k tomu prý mít i dost dobrý důvod – zrovna hotel Palcát totiž leží na zakázané zóně (ulice 9. května), jde ale o největší podobný podnik ve městě, takže by mu určitě město mělo dát výjimku spíše prý mu, nežli nějaké jednoúčelové herně.

Jak to tak vše v Táboře vypadá, tento návrh ze strany majitele hotelu Palcát padl u místních politiků na úrodnou půdu. Tedy předpokládáme, že minimálně u většiny z nich… Ale buďme konkrétní – třeba zrovna radní Tibor Stano (ČSSD) je navíc i členem komise, jenž v místních vodách hazard a výherní automaty řeší. A doplnil i svůj komentář, že to není ve světě nic neobvyklého, aby byly hoteliéři a hazard vedle sebe: „Proč by tedy Tábor měl být výjimkou? Kromě toho je to i o turistickém ruchu a ekonomice.“

Prosazení jakýchkoliv úprav nebude snadné

Jediným zádrhelem v celé věci se tak prozatím jeví být to, přesněji specifikovat, co vše spadá pod ona „zařízení hotelového typu“. Jak to ale tak v podobných situacích bývá, věci jsou komplikovanější, nežli by se na první pohled zdálo. Třeba zrovna nadšení Tibora Stana může narazit hned u jeho kolegů ve straně.

Tak třeba taková místní Místostarostka Michaela Petrová (členka „Jinak!“) se nikdy nezdráhala k tomu, vzít na lokální hazard a výherní automaty co nejpřísnější metr. Dokonce při nesčetných příležitostech pronesla, že je pro ni ideální ten stav, když z Tábora zmizí hazard zcela a dokonale. Věci tedy rozhodně vidí zase jinak: „V koaliční smlouvě je jasně dáno, že budeme usilovat o restrikce výherních automatů. Tímto návrhem by došlo k přesnému opaku, a to k povolení dalších zařízení, která nebudou sloužit jen pro hotel, ale budou veřejně přístupná. A já věřím, že koaliční smlouva bude ctěna.“

Takže, z této strany změnu vyhlášky určitě očekávat nelze. Na druhou stranu ale, třeba se zadaří s někým jiným…

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Kategorie online automatů zdarma

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře