Menu

Tábor možná opět povolí výherní automaty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Není to až tak dávno, co se v Táboře rozhodli místní radní, že bude nejlepší pro město i jeho obyvatele, když se zde hazard v centru města zcela zakáže. A konkrétně tu máme samozřejmě na mysli v první řadě zákaz výherních automatů v centru Tábora. Jak se ale dnes dozvíme, výherní automaty by se tady snad i mohly opět brzy objevit, jelikož jeden typ z místních podnikatel totiž možná co nevidět dostane lákavou povolenku – mělo by přitom jít o čtyři hotely.

Výherní automaty v herně

Oněmi čtyřmi hotely, kterých se celá tato věc dotkne, jsou podniky Nautilus, Dvořák, Palcát a U Drsů. Připomínáme, že dosavadní zde platná aktuální vyhláška vykazuje hrací automaty jak z centra, tak i z okolí všech místních nádraží (autobusových i vlakových) a samozřejmě také od jakékoliv blízkosti škol. Hotel Palcát nicméně již tehdy přispěchal se svojí žádostí o výjimku z důvodu svého poněkud nešťastného umístění poblíž místa zákazu.

Táborské hotely chtějí výjimku

Ředitel hotelu Palcát Jiří Jeníček má ve věcech jasno: „Všude ve světě je kasino či herna vždy propojeno se zařízeními hotelového typu. Současná vyhláška byla šitá na míru některým nájemným nemovitostem, které z toho doteď profitují a jsou i v centru. Pro nás jako pro hotel je to výpadek 15 až 20 procent tržby, kdy specifická klientela dává přednost jinému hotelu, který si tento druh zábavy udržel.“

A posléze se ještě nechal slyšet v tom duchu, že doufá, že město přehodnotí svoji původní verzi návrhu. A bude k tomu prý mít i dost dobrý důvod – zrovna hotel Palcát totiž leží na zakázané zóně (ulice 9. května), jde ale o největší podobný podnik ve městě, takže by mu určitě město mělo dát výjimku spíše prý mu, nežli nějaké jednoúčelové herně.

Jak to tak vše v Táboře vypadá, tento návrh ze strany majitele hotelu Palcát padl u místních politiků na úrodnou půdu. Tedy předpokládáme, že minimálně u většiny z nich… Ale buďme konkrétní – třeba zrovna radní Tibor Stano (ČSSD) je navíc i členem komise, jenž v místních vodách hazard a výherní automaty řeší. A doplnil i svůj komentář, že to není ve světě nic neobvyklého, aby byly hoteliéři a hazard vedle sebe: „Proč by tedy Tábor měl být výjimkou? Kromě toho je to i o turistickém ruchu a ekonomice.“

Prosazení jakýchkoliv úprav nebude snadné

Jediným zádrhelem v celé věci se tak prozatím jeví být to, přesněji specifikovat, co vše spadá pod ona „zařízení hotelového typu“. Jak to ale tak v podobných situacích bývá, věci jsou komplikovanější, nežli by se na první pohled zdálo. Třeba zrovna nadšení Tibora Stana může narazit hned u jeho kolegů ve straně.

Tak třeba taková místní Místostarostka Michaela Petrová (členka „Jinak!“) se nikdy nezdráhala k tomu, vzít na lokální hazard a výherní automaty co nejpřísnější metr. Dokonce při nesčetných příležitostech pronesla, že je pro ni ideální ten stav, když z Tábora zmizí hazard zcela a dokonale. Věci tedy rozhodně vidí zase jinak: „V koaliční smlouvě je jasně dáno, že budeme usilovat o restrikce výherních automatů. Tímto návrhem by došlo k přesnému opaku, a to k povolení dalších zařízení, která nebudou sloužit jen pro hotel, ale budou veřejně přístupná. A já věřím, že koaliční smlouva bude ctěna.“

Takže, z této strany změnu vyhlášky určitě očekávat nelze. Na druhou stranu ale, třeba se zadaří s někým jiným…

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře