Menu

Na čem se hrálo v roce 1950?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Historické offline automaty jsou předchůdci současných online strojů, proto bychom na ně neměli v žádném případě zapomínat. Dnešní pomenší retro-výlet do historie zahájíme prohlídkou několik zajímavých kousků, které jsou v provozu již více jak šedesát let a mají tedy pro příznivce moderního hazardu význam přímo historický.

Ještě nežli začneme, musíme zdůraznit onen (víme, že zcela zřejmý, ale ať jsou informace kompletní) fakt, že se dnes jedná bez výjimky o modely určené do před-internetové doby. A jde o kousky dokonce natolik staré, že jde o jedny z nejstarších výherních automatů, jaké dnes vůbec existují (k vidění třeba ve Virgina City v Nevadě).

starý automathistorie hracích automatů začala již v roce 1891, náš příběh se začíná psát koncem let čtyřicátých minulého století, kdy si jistý Frank Polk vyřezal prvních asi tak devadesát figurín, jenž mu měly posloužit jako originální prostor pro umístění výherních automatů. Podotýkáme raději ještě, že zpočátku zde byl úmysl jednoznačně a hlavně praktický, spíše nežli umělecký. Tak či onak, situace a doba Frankovi přála, protože jich nemálo prodal do casin v Severní Nevadě a přirozeně i na mnohá jiná místa.

Původně autor vše navrhl vůbec poprvé pro společnost „Harry Skelly Character Manufacturing Company of Reno“, přičemž dovnitř jeho figurín byly umisťovány poválečné výherní automaty místního producenta jménem Pace a také nesmírně populární Mills High-Tops. Kromě indiánů, kovbojů a podobných westernových figurek tehdy u pana Skellyho bylo k vidění i dvacet jedna plastových servírek (každá s Pace BELL v ruce postávala před Golden Casinem v Renu). Ale zpět k figurínám. Ty krášlily interiéry podniků jakým bylo třeba Golden Bank Club casino.

V roce 1979 se řezbářský mistr Mannie Sanchez z coloradského Trinidadu nechal inspirovat Frankem Polkem a i on v jeho odkazu vyrobil tyto nesmírně pohledné a originální stojany na výherní automaty, jaké vidíte na obrázku výše. Figurek bylo přesně patnáct a co do detailu a přesnosti zpracování si prý s originálem nijak nezadaly. Do nových replik byly prý nakonec umístěny výherní automaty Mills High-Tops a od té doby jsou v soukromých sbírkách.

Už se těším na další ohlédnutí do historie, těšíte se i vy? Napište do komentářů, co by vás zajímalo!

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře