Menu

Výherní automat VHP – co to je, jak funguje, tipy

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Jelikož v oblasti online kasín existuje nespočetné množství výherních automatů, tak se pro lepší přehlednost používají zkratky. Za pomoci tohoto článku si představíme typ výherního automatu VHP a jeho digitální verzi, kterou převážně nalezneme v kamenných hernách i kasínech.

Co si lze představit pod zkratkou VHP?

Zkratka VHP doslova znamená Výherní Hrací Přístroj, což je v podstatě mechanický typ výherního automatu, který nelze hrát z pohodlí domova, ale naleznete jej v kamenných hernách i kasínech.
Tyto výherní hrací přístroje rozdělujeme dle počtu válců – ve většině případech jsou 3-válcové a 5-válcové, ojediněle 4-válcové, devítiválcové i více. Na válcích po celém obvodu jsou zobrazeny obrázky či symboly, jež se při hře točí vedle sebe. Cílem této hry je zastavení stejných symbolů v jedné výherní linii.

Co se týče samotné hry i velikosti sázky, každý automat je odlišný. Proto někde můžete vsadit například minimálně 2 Kč, jinde zase 5 Kč, a pokud něco vyhrajete, můžete vsadit z vyhraných peněz až 95 Kč z výhry + 5 Kč ze základní hry (5+95).

Výhry jsou maximálně 750 Kč, případně to mají dobře udělané například automaty Admiral, kde vyhrajete 750 Kč + několik extra her SG a AG, díky čemuž můžete i na těchto automatech vyhrát statisíce.

Chtěli byste si automat domů koupit a hrát zdarma? Není to sice taková zábava jako za peníze, ale klidně se zkuste poohlédnout v bazaru. Sami potom bohužel zjistíte, že vám po několika dnech bude stát zaprášený v koutě, věřte mi, taky jsem to zkoušel..

A jaký je princip automatu VHP?

Automat Turbo Gold z offline kasina Jak už bylo řečeno, hlavním cílem této hry je dosažení stejných symbolů v řadě nebo diagonálně, ale jak toho vlastně docílíte? Jednoduše. Jedním tlačítkem nebo autostartem roztočíte válce a ty se postupně samy zastavují. Můžete se však setkat s automaty, kdy tlačítko STOP slouží k zastavení dle vaší intuice, ale to také není tak úplně pravda, protože válce se ještě před úplným zastavením dotočí, což řídí software
Dále mají VHP i funci HOLD, kde si můžete jeden válec zastavit (pokud vám přišel nějaký hodně ceněný symbol) a roztočit zbývající válce, jestli stejné symboly takzvaně “dojdou”.
Každou výhru na výherních automatech VHP si dle vlastního uvážení můžete samozřejmě kdykoliv nechat vyplatit. V této situaci již záleží zcela na vašem uvážení, kdy se rozhodnete přestat nebo kdy budete pokračovat dál.

VHP vs digitální typ

Digitální výherní automat se od toho mechanického příliš neliší a v praxi fungují skoro stejně. Rozdíl mezi nimi je v tom, že v automatech VHP jsou válce fyzicky přítomny. Oproti tomu v digitálních se vše zobrazuje rovnou na obrazovce a vše má na starosti počítač.
Obrovskou výhodou těch digitálních je možnost zkusit více her, aniž byste museli přesedat. To u klasického VHP prostě není většinou možné, i když existují výjimky.
Máte-li rádi točení se válců a staré klasické hry typu Phoenix, Daytona, Maracash, Golden Cherry, Turbo Gold a podobné, vyzkoušejte určitě automaty VHP a nezapomeňte nám napsat, jak se vám líbí!

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Kategorie online automatů zdarma

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře