Menu

Výherní automat VHP – co to je, jak funguje, tipy

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Jelikož v oblasti online kasín existuje nespočetné množství výherních automatů, tak se pro lepší přehlednost používají zkratky. Za pomoci tohoto článku si představíme typ výherního automatu VHP a jeho digitální verzi, kterou převážně nalezneme v kamenných hernách i kasínech.

Co si lze představit pod zkratkou VHP?

Zkratka VHP doslova znamená Výherní Hrací Přístroj, což je v podstatě mechanický typ výherního automatu, který nelze hrát z pohodlí domova, ale naleznete jej v kamenných hernách i kasínech.
Tyto výherní hrací přístroje rozdělujeme dle počtu válců – ve většině případech jsou 3-válcové a 5-válcové, ojediněle 4-válcové, devítiválcové i více. Na válcích po celém obvodu jsou zobrazeny obrázky či symboly, jež se při hře točí vedle sebe. Cílem této hry je zastavení stejných symbolů v jedné výherní linii.

Co se týče samotné hry i velikosti sázky, každý automat je odlišný. Proto někde můžete vsadit například minimálně 2 Kč, jinde zase 5 Kč, a pokud něco vyhrajete, můžete vsadit z vyhraných peněz až 95 Kč z výhry + 5 Kč ze základní hry (5+95).

Výhry jsou maximálně 750 Kč, případně to mají dobře udělané například automaty Admiral, kde vyhrajete 750 Kč + několik extra her SG a AG, díky čemuž můžete i na těchto automatech vyhrát statisíce.

Chtěli byste si automat domů koupit a hrát zdarma? Není to sice taková zábava jako za peníze, ale klidně se zkuste poohlédnout v bazaru. Sami potom bohužel zjistíte, že vám po několika dnech bude stát zaprášený v koutě, věřte mi, taky jsem to zkoušel..

A jaký je princip automatu VHP?

Automat Turbo Gold z offline kasina Jak už bylo řečeno, hlavním cílem této hry je dosažení stejných symbolů v řadě nebo diagonálně, ale jak toho vlastně docílíte? Jednoduše. Jedním tlačítkem nebo autostartem roztočíte válce a ty se postupně samy zastavují. Můžete se však setkat s automaty, kdy tlačítko STOP slouží k zastavení dle vaší intuice, ale to také není tak úplně pravda, protože válce se ještě před úplným zastavením dotočí, což řídí software
Dále mají VHP i funci HOLD, kde si můžete jeden válec zastavit (pokud vám přišel nějaký hodně ceněný symbol) a roztočit zbývající válce, jestli stejné symboly takzvaně “dojdou”.
Každou výhru na výherních automatech VHP si dle vlastního uvážení můžete samozřejmě kdykoliv nechat vyplatit. V této situaci již záleží zcela na vašem uvážení, kdy se rozhodnete přestat nebo kdy budete pokračovat dál.

VHP vs digitální typ

Digitální výherní automat se od toho mechanického příliš neliší a v praxi fungují skoro stejně. Rozdíl mezi nimi je v tom, že v automatech VHP jsou válce fyzicky přítomny. Oproti tomu v digitálních se vše zobrazuje rovnou na obrazovce a vše má na starosti počítač.
Obrovskou výhodou těch digitálních je možnost zkusit více her, aniž byste museli přesedat. To u klasického VHP prostě není většinou možné, i když existují výjimky.
Máte-li rádi točení se válců a staré klasické hry typu Phoenix, Daytona, Maracash, Golden Cherry, Turbo Gold a podobné, vyzkoušejte určitě automaty VHP a nezapomeňte nám napsat, jak se vám líbí!

Jsem vášnivý hráč výherních automatů, sběratel skalpů namyšlených beden a nadšený konzument novinek ze světa online kasín a automatů všeho druhu. Se svými penězi si dělám co chci, ale nezapomínám být stále obezřetný..

Žádné komentáře

Lajkněte nás na Facebooku

Nejlépe hodnocené online automaty

Poslední komentáře